Güvenli Alışveriş Sistemi

Güvenli Alışveriş Sistemi Nedir ? 
Güvenli alışveriş sistemi sayesinde satın aldığınız ürünün ödemesi siz onay verene kadar Oyunalisveris.com hesabında kalır. Satın aldığınız ürün ister sıfır, ister ikinci el olsun siz onay verdikten sonra alıcının hesabına aktarılır.

Fiziksel Ürünlerde;
Satıcı ürününüzü kargoya verdikten sonra 3 gün içerisinde onay vermeniz gerekmektedir. 3 iş günü içerisinde onay vermeniz durumunda yaptığınız ödeme satıcı hesabına aktarılır. 

Dijital Kod Teslimatlarında;
Oyunalisveris.com üzerinde e-pin satışını sadece Oyunalisveris.com tarafından onaylanmış kişi/kurumlar gerçekleştirebilir. E-pin satın alma işlemini gerçekleştirmenizin ardından e-pin kodu Oyunalisveris.com özel mesaj kutunuza anında iletilir ve teslimat gerçekleştirilmiş olur.

İtem vb Sanal Nesne Teslimatlarında;
Alıcı, satıcının ilanında yer alan ürünü satın aldıktan sonra sırasıyla şu işlemler yapılır,
1- Satıcının teslimat hazır butonuna tıklayıp teslimat yeri bildirmesi beklenir,
2- Satıcı teslimat hazır butonuyla birlikte yer bildirimi yaptığında alıcıya bu bilgiler email, sms ve site üzerinden mesaj ila gider, belirtilen yere alıcının gelmesi beklenir,
3- Alıcı ve satıcı item transferini buluşma noktasında gerçekleştirir, bu işlem sırasında satıcı herşey açık ve net görünecek şekilde video kaydı alır,
4- Satıcı itemi teslim ettikten sonra oyunalisveris.com üzerinden "Teslim Ettim" butonuna tıklar, alıcıda hemen ardından "Teslim aldım" butonuna tıklar ve satış başarıyla tamamlanır. ( Alıcı 24 saat içinde teslim aldım veya sorun bildir butonuna tıklamazsa satış otomatik olarak tamamlanır. Sorun bildir butonuna tıklandığında sipariş Oyunalisveris yetkilileri tarafından incelenir, bu süreçte satıcının parası Oyunalisveris.com havuzunda bekletilir )

Karakter Teslimatlarında;
1- İtemli karakter satışlarında karakter için boş bir ilan, itemler içinde ayrı ayrı ilan açılması gerekmektedir, itemli karakter teslimatlarında itemler kontrol edilemeyeceği için sorumluluk oyunalisveris.com`da değildir. Bu yüzden karakterde duyurulan her item için ayrı ilan açmanız ve işlem yapmanız gerekmektedir, Oyunalisveris.com`un aracılık yapabilmesi için kaı rakter ve itemler için ayrı ilanların bulunması gerekir,
2-  Karakter satışlarında, mail değişikliği hemen tamamlanan oyunlarda mail değişikliği yapılması, mail değişikliğinin tamamlanması için belirli bir gün geçmesi gereken oyunlarda ise hesaba ait mail adresiyle birlikte devir edilmesini önermekteyiz. Devir işlemleri tamamlandıktan sonra oluşabilecek sorunlarda oyunalisveris.com`un sorumluluğu bulunmamakla birlikte, riski minimuma indirmek için tavsiyeleri dinlemenizi öneririz.
3- Satıcının karakter devriyle ilgili hesap bilgilerinin sorunsuz hesaba girdiğini ve devir işlemleri sırasında gerekli mail değişikliği gibi tüm işlemlerin yapıldığını gösteren kanıtları video ile alması gerekmektedir.