Kategoriler

Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR
1- Komisyon Oranları Nedir ? 

Komisyonlar satıcılardan kesilir, başarılı işlemlerden satıcı rütbenize göre %6 ile %10 arasındakomisyon kesilmektedir.

2- Oyunalisveris.com`dan Alışveriş Yapmak Gerçekten Güvenilir mi ? 
Oyunalisveris.com üzerinden yaptığınız alışverişlerde siz onay verene kadar paranız havuz hesabında bekletilir, siz ürünü teslim aldığınıza dair onay verdiğinizde satıcının hesabına aktarılır. Böylece risk olmadan istediğiniz ürünü almış olursunuz.

3- Epin Satın Aldım İade Etmek İstiyorum?
Epin, online teslimat ürünleri, dijital kod gibi ürünlerin iptal ve iadesi bulunmamaktadır.

4- Satıcıların Ödemeleri Hangi Tarihte Yapılmaktadır ? 
Hafta içi ( resmi tatil günleri hariç ) saat 16:00`a kadar yapılan ödeme talepleri aynı gün, saat 16:00`dan sonra yapılan ödeme talepleri ise ertesi iş günü gönderilmektedir.

5- Ürünü Aldığımı Belirten Onay Butonuna Tıkladım Ama Ürünü Teslim Almamıştım, Ne Yapabilirim ? 
Ürünü teslim almadan kesinlikle onay butonuna tıklamamanız gerekiyor. Teslim almadığınız halde onaylarsanız, bizim tarafımızda bu ürünü teslim almış olarak kabul edileceğiniz için herhangi bir işlem yapmamız mümkün değildir.

6- İtem Sattım Alıcı Siparişi Onaylamadı. Ne Yapmalıyım ?
İtem satışını tamamladığınız halde alıcı teslimatı onayla butonuna tıklamadıysa, 24 saat içinde herhangi bir işlem yapmaması durumunda sipariş otomatik olarak sistem tarafından onaylanarak ödemeniz hesabınıza aktarılır.

7- Alıcı Siparişe İtiraz Etti. Ne Yapmalıyım ? 
Alıcı hatalı ürün teslimatları vb gibi durumlar için Teslim aldım butonu yerine Sorun Bildir butonuna tıklayabilir. Bu durumda Oyunalisveris.com yetkilileri siparişi inceler ve gerekli kanıtlar ışığında sonuçlandırır. Burada en önemli durum satıcıının satışla ilgili yeteri kadar kanıt bulundurmasıdır ( Teslimat sırasında video çekilmesi ve bu videoların net olması gibi )

8- İtem Satın Aldım, İptal etmek İstiyorum?
İtem, karakter, yang satışı gibi işlemler, satıcının ürün detayında belirttiği süre içerisinde teslimatı gerçekleştirmemei durumunda tarafınızdan iptal edilebilmektedir. Belirtilen süre henüz dolmadıysa işlemin iptali sağlanamaz.

9- Alacağım Ürün İle İlgili Sorularım Var
Alacağınız ürün ile ilgili sorularınız veya emin olamadığınzı bir konu var ise satıcıya mesaj göndererek sorularınızı sorabilirsiniz. Site içi mesajlaşma ile satıcılar size yardımcı olacaklardır.

10- Sipariş İle İlgili Gelişmelerden Nasıl Haberim Olacak ? 
Alıcı ürün satın aldığında satıcıya sms, mail ve site içi mesaj gider. Aynı şekilde satıcı ve alıcının yaptığı tüm işlemlerde bu bilgilendirme durumu tekrar eder. Bu yüzden email ve cep telefonu gibi bilgileri doğru girmeniz önemlidir.

11- Ürün Satın Aldım, Ya Satıcı Ürünü Teslim Etmezse ? 
Fiziksel ürünlerde ( mouse, klavye, bilgisayar vb ) ürünü teslim aldığınızda ürünü onayla butonuna tıklamadan ödemiş olduğunuz tutar satıcıya aktarılmaz ve Oyunalisveris.com hesabında bekletilir,
İtem, karakter,yang satışı işlemlerinde alıcı onay vermediği zaman ödeme satıcıya aktarılmaz. Olası anlaşmazlıklarda satıcıdan item teslimatına dair kanıt istenir,
Epin satışlarında sadece Oyunalisveris.com onaylı satıcılar satış yapabilir, bu yüzden güvenle Epin alımı yapabilirsiniz.

12- Hesabımdaki Bakiyeyi Banka Hesabıma Çekerken Ne Kadar Komisyon Öderim ? 
Hesabınızda bulunan bakiyeyi eğer satışlarınızdan elde ettiyseniz, banka hesabınıza çekerken 250 TL ye kadar 7 TL komisyon ödersiniz, 250 TL ve üzeri çekimleriniz için herhangi bir komisyon ödemezsiniz, tamamen ücretsizdir.
Fakat hesabınıza bakiye yüklemesi yapıp herhangi bir işlem yapmadan bakiyeyi banka hesabınıza çekmek isterseniz, yatırdığınız bakiyenin %50'sini çekebilirsiniz, kalan tutarı site içerisinde alışverişlerinizde kullanmanız gerekir veya %10 işlem bedeli kesintisiyle tarafınıza gönderilir. 

13- Bloke Bakiye Nedir ?
Yeni satıcılarda sipariş tamamlandıktan sonra para satıcı hesabına aktarılır fakat bloke halde tutulur. Yeni satıcılarda 24 saat, Azimli satıcı rütbesi için 12 saat,  Deneyimli satıcı için 6 saat bloke bakiye uygulanmaktadır. Usta satıcı ve Efsanevi satıcı rütbeleri için herhangi bir bloke bakiye süresi uygulanmaz.

14- Pubg Mobile Hesap Satışları Nasıl Gerçekleşiyor ? 
Pubg mobile hesap devrinin gerçekleştirilebilmesi için hesap sadece Google Play ve Game Center`a bağlı olmalıdır. Herhangi bir sosyal medya hesabına bağlı olan hesapların devirleri yapılamamaktadır.

15- Satıcı Rütbe Sistemi Nedir ? 
Satıcı rütbe sistemi satışlarınıza göre aldığınız rütbe sistemidir. Satış yaptıkça komisyon oranınız düşerken çeşitli ayrıcalıklar kazanırsınız. Detaylı bilgiyi Satıcı Rütbe Sistemi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Hızlı menü