Satış Sözleşmesi

1. TANIMLAR

ÜRÜN: Oyuncu pazarında satışı yapılan tüm oyun içi para, eşya, kostüm, epin, cdkey, oyun hesapları, fiziksel satışı yapılan ürünler, oyun içi ve dışı hizmetleri dahil ve fakat bunlarla sınırlı kalmaksızın satışı yapılan tüm ürünler bundan böyle ÜRÜN olarak anılacaktır.
 

Oyuncu Pazarı: Alıcı ve Satıcı arasında köprü kurarak güvenli alışveriş ortamı sunan Oyunalisveris.com markası tarafından www.Oyunalisveris.com domain adresi üzerinde barındırılan platform bundan böyle işbu sözleşmede Oyuncu Pazarı olarak anılacaktır.

 

2. TARAFLAR
 Oyunalisveris.com: Oyuncu Pazarı hizmetini Alıcı ve Satıcı'ları buluşturma amacı ile sağlayan, www.Oyunalisveris.com domain adresi üzerinde bulunan taraftır.

Satıcı: Oyuncu Pazarı üzerinden ÜRÜN satışı yapan ve bundan kar elde eden 3. şahıs ve şahıslar bundan böyle işbu sözleşmede SATICI olarak anılacaktır. 

Alıcı: Oyunalisveris.com markasının www.Oyunalisveris.com domain adresi üzerinden ÜRÜN satın alan 3. şahıs ve şahıslar bundan böyle işbu sözleşmede ALICI olarak anılacaktır.


Oyunalisveris.com sözleşme şartları da dahil olmak üzere, sitede mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.


SATICI
SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği ürünlerin belirlediği teslimat saatleri aralığında teslim edeceğini taahhüt eder. Teslimatı tamamlanan ürünlerin onaylaması için 24 saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir.
SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği ürünlerin satılmasından sonra sipariş saati satıcının belirlediği saatler içerisinde ise belirttiği süre içerisinde teslim etmek zorundadır. Bu süre içerisinde teslim edilmeyen siparişlerin iptal hakkı tamamen ALICI'nın aittir.
SATICI; Oyuncu Pazarı'na eklediği Ürün'lerin bilgilerini doğru belirteceğini, resim, açıklama yazısı, piyasa değeri, kargo bilgisi ve bunlarla sınırlı kalmaksızın Ürün'ü tanımlayabilecek her türlü içeriğin doğru olarak yazılacağını ve aksi durumda oluşabilecek tüm olası sorunlarda sorumlu tutulabileceğini kabul ve beyan eder. 

SATICI; Oyunalisveris.com markasına ait www.Oyunalisveris.com sitesi üzerinden oluşturduğu hesabını kimseyle paylaşmayacağını, VPN, Proxy gibi yanıltıcı üçüncü parti programlar kullanmayacağını, herhangi bir şüphe doğurabilecek davranışta bulunmayacağını beyan ve taahhüt eder. Bu taahhütün yerine getirilmemesi durumunda Oyunalisveris.com hesabının kapatılabileceği ve yasal sorumlulukların altına girebileceğini kabul eder.

SATICI; Oyuncu Pazarı aracılığıyla satış yapabilmek için hesabının telefon ve TC kimlik onaylı olması gerektiğini kabul eder. Oyunalisveris.com bu onayın yapılması için gerekli gördüğü durumlarda Satıcı'lardan kimlik doğrulaması için ek belge talep edebilir. 

SATICI; Oyuncu Pazarı ilanlarının güncel olmasını sağlamakla yükümlüdür. Bu sebeple düzenli olarak ilanlarını güncellemeli ve olası sorunların önüne geçmelidir.

SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin ücretlerini toplama yetkisinin Oyunalisveris.com'ta olduğunu kabul eder. Satıcı, aracılık hizmetini veren Oyunalisveris.com'ın satış işleminin sorunsuz tamamlanması ve herhangi bir güvenlik önlemi alınmasını gerektiren bir durum olmaması halinde komisyon ücreti düşüldükten sonra kalan tutarı kendisine aktaracağını kabul eder.

SATICI; Alıcı ile site dışı iletişime geçmeyeceğini, site dışından satış yapmaya çalışmayacağını tahahhüt eder,

SATICI; Güvenlik ve gerekli incelemeler adına gerektiği durumlarda parasının 72 saate kadar Oyunalisveris.com hesaplarında tutulacağına ( Bazı ürün türleri ve kategoriler için bu süre daha uzun olabilmektedir ), Oyunalisveris.com tarafından istenen kimlik fotokopisi, ikametgah, sabit bir telefon, cep telefonunun kendisine ait olduğunu kanıtlayan sahiplik belgesi vs. evrakları anında temin etmekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. 

SATICI; Satışını yaptığı Ürün'lerin Alıcı'dan haksız bir şekilde geri alınması, Alıcı'nın zarara uğratılması, haksız kazanç sağlanması ve bunlarla sınırlı kalmaksızın alıcıyı mağdur durumda bırakan tüm durumlar için direkt olarak sorumludur. Satışını yaptığı Ürün'lerin garantisi ve doğruluğunun kendisinde olduğunu, aksi takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlü olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
SATICI; Koyduğu oyun içi eşyanın satıldığı taktirde, ALICI tarafından teslim alması için ilan eklerken belirttiği süre kadar vakti olduğunu bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. 
SATICI; Oyuncu Pazarı'na oyun içi eşyanın resmini eklediği an, Site ile SATICI arasındaki köprü ve sorumluluk başlamış olur. 
SATICI; Oyuncu Pazarı ilanının ardından geçen sürede ilanı üzerindeki tüm değişikliklerden Oyunalisveris.com'ı haberdar etmek zorundadır. 
SATICI; teslimat ile ilgili kanıtları gerektiğinde Oyunalisveris.com`a sunmak üzere kayıtlı tutmalıdır.
SATICI; Oyuncu Pazarı'na koyduğu Ürün'lerin satılmasından elde edilen gelirin %100'ünün Oyunalisveris.com hesaplarına geçirileceğini, item tutarına göre sitenin belirlemiş olduğu komisyon tutarını ve belirlenen yüzdesini kesintiye uğradıktan sonra kendi banka  hesaplarına gönderileceğini kabul beyan ve taahhüt eder.  Oyunalisveris.com, komisyon oranını işbu sözleşmede bahsedilen diğer taraflara bildirmeksizin değiştirme hakkını elinde tutar.


ALICI

ALICI; Ürün'ü teslim alırken SATICI'nın ürün açıklamasında belirttiği özel şartları kabul ettiğini onaylar ve beyan eder.
ALICI; Ürün'ü teslim aldığı andan itibaren sorumluluk kendisindedir. Ban, hack, silinme, satın alınan ürünün geri alınması ve diğer olası kullanıcı veya satın alınan ürünün hatalarından dolayı Oyunalisveris.com'ı sorumlu tutamaz. 
ALICI; oyun içi eşyayı satın aldığı an Oyunalisveris.com SATICI'ya ulaşmaya çalışacaktır. ALICI; SATICI'nın belirttiği teslimat saatleri içerisinde ve süresinde cayamaz ya da değiştiremez. Teslimat süresi sonunda iptal kararı ya da 24. saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir. ( Teslimat süresi bilgisi ilan detaylarında bulunmaktadır )
ALICI; oyuniçi eşyayı ticaret ile satıcıya ait taşıyıcı charı üzerinden siteden belirtilen  nick verdiği o anki herhangi  bir ID alabilir. Kendi charı üzerine geçmek üzere gördüğü an oyuniçi eşyayı alırken kontrol etmesi gerekmektedir. Site üzerinden Teslim aldım butonuna tıkladığı andan itibaren, ürün sorunsuz olarak ALICIya teslim edilmiş kabul edilir. Bu dakikadan itibaren herhangi bir işlem yapılamaz. Bu onaydan sonra ALICI; "OYUN İÇİ EŞYAYI almadım." ya da "Aldığım OYUN İÇİ EŞYA bu değildi." dese dahi OYUN İÇİ EŞYA ALICI sorumluluğuna geçmiştir. Oyunalisveris.com'a geri teslim edemez. 


ALICI ve SATICI, Oyunalisveris.com içerisinde veya dışında takas yapamaz. Oyunalisveris.com'ın takas için uygun alt yapısı olmadığından bu işlem desteklenmemektedir ve oluşabilecek olumsuzluklar ALICI ve SATICI tarafından Oyunalisveris.com'a yüklenemez. Takas işlemi yapıldığı tespit edilmesi halinde tarafların hesaplarına kısıtlama ve cezai işlem uygulama hakkını Oyunalisveris.com saklı tutar.

Sitemizde bulunan Oyuncu Pazarı kısmında işlem yapan tüm kullanıcılarımız yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.